fbpx

400 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Yemen Mocha Mattari

275,00 

Meyvemsi, yoğun çikolata, hafif tütün, doğal işlem, yüksek gövde

Quantity

Güvenli Ödeme

Açıklama

Yemen Mocha Mattari

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

** Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye Edilen Son Tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Yemen’ in kuzey bölgelerinden gelen kahveler dünyanın en eski kahveleridir. Yemen Mocha Mattari kahvesi Yemen’in Mocha limanından ihraç edilen en kaliteli kahvesi olarak kabul edilir. Kahve tarımının ilk yapıldığı yer olan Yemen, Mocha limanı ile kahvenin dünyaya dağıtıldığı yer olarak kayıtlara geçmiştir. O kadar ünlüdür ki adını, içinde barındırdığı çikolata notalarından dolayı içerisine çikolata katılan espresso bazlı kahve olan Mocha kahvesine vermiştir. Yemen‘ de yetiştirilen kahveler yüzyıllardır olduğu gibi hala herhangi bir gübre, tarım ilacı kullanılmadan organik tarım ile yetiştirilmektedir.

Yemen Mocha Mattari kahvesi espressofiltre kahve, french press ve diğer tüm demleme kahve yöntemleri için oldukça güzel bir performans göstermektedir.

Çekirdek Türü: Arabica

Tadım Notları: Meyvemsi, çikolata notaları, soğudukça hafif tütün notları

Yetiştiği İrtifa: 1600+ m

Yağmur: 1450 mm

Çekirdek boyutu: 17

İşlem: Doğal İşlem

Asidite: Şarap asiditesi

Gövde: Yüksek

Bölge: Bani Mattar

 

 

 

Ek bilgi

GRAMAJ

250, 500, 1000

ÖĞÜTME DERECESİ

French Press, Chemex, Metal Filtre, Kağıt Filtre, Aeropress, Moka Pot, v60, Espresso, Soğuk Demleme, Syphon, Çekirdek