Açıklama

Nicaragua San Juan Del Rio Coco

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

**Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye edilen son tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Madriz bölgesindeki küçük ölçekli çiftçiler tarafından yetiştirilen bu özel çekirdek, 1999 yılından beri organik sertifikası ile yetiştiriliyor. Aynı zamanda Fair Trade sertifikasına da sahip olan bu kahve, 11 küçük aile çiftliğinin Prodecopp kooperatifi altında birleşmesiyle dünyaya yayılıyor.

SHG yani Stricly High Grown olan bu kahve 17 – 18 screen sınıfındadır ve 1350 metre yükseklikte daha düşük ortalama sıcaklıklar altında yetişmektedir.

Tatlı ve narin; bal – çilek aromaları bulunduran bu Nikaragua kahvesi, kavrulma derecesine göre kakao notalarıyla da çok dengeli bir bitiş sunmaktadır. City‘den Full City Plus‘a kadar her kavrulma profiline uyum sağlayabilen bu kahve Full City Plus‘a doğru gittikçe daha yoğun kakao notaları hissettirir. Yüksek cupping notunda en göze çarpan detay “ağızda kalan tat” ve “lezzet”ten aldığı puanlardır. Denemelisiniz…

Çekirdek Türü: Arabica

Tadım Notları: Tatlı ve narin, bal ve çilek, kakao notaları, dengeli

Yetiştiği İrtifa: 1350 m

Çekirdek boyutu: 17

İşlem: Yıkanmış

Asidite: Dengeli

Gövde: Hafif

İçim – Sertlik: Temiz

Bölge: Rio Coco

Ek bilgi

GRAMAJ

1000, 250, 500

ÖĞÜTME DERECESİ

French Press, Chemex, Metal Filtre, Kağıt Filtre, Aeropress, Moka Pot, v60, Espresso, Soğuk Demleme, Syphon, Çekirdek