fbpx

400 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Nicaragua Finca Aurora Natural Rfa Utz

300,00 

Nicaragua Finca Aurora Natural Rfa Utz, kakao, mandalina, erik, üzüm, rom, catuai,

Quantity

Güvenli Ödeme

Açıklama

Nicaragua Finca Aurora Natural Rfa Utz

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

**Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye edilen son tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Finca Aurora , yenilikçi bir kahve çiftçisi olan  Dr. Enrique Ferrufino ‘ya aittir ve onun tarafından işletilmektedir. Çiftlikte yetiştirilen kahvenin çoğu  Catuai  çeşididir. Çiftlik, Matagalpa şehrine yakındır ve 1200 ile 1400 m. arasında yer almaktadır. Üç kuşaktan beri kahve üreticisi olan Ferrufino ailesi sadece yüksek kaliteli kahvenin yetiştirilmesine ve işlenmesine yatırım yapmakla kalmaz, aynı zamanda çevrenin korunmasına ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına da büyük önem vermektedirler.   Doğayı korumak Ferrufino ailesi için en önemli öncelik. “Biyodinamik” bir model kullanarak çalışıyorlar. Bu, tarımın yerel ekosisteme uygun olarak yapıldığı anlamına gelir. Sadece yenilenebilir enerji kullanıyorlar ve su kaynaklarını ve doğal yaşam alanlarını korumak için özenle çalışıyorlar. Çiftlik RFA sertifikasına sahiptir. ( RFA iklim açısından akıllı tarımı vurgulayan bir sertifika sistemi olan Rainforest Alliance’ın kısaltmasıdır.) RFA çiftlikleri, gölgelikle kaplı arazinin en az% 40’ına, önemli tür çeşitliliğine (ortalama olarak hektar başına en az 12 yerli ağaç türüne) ve tarım arazisi ile su kütleleri arasında doğal bitki örtüsü tampon sistemine sahiptir. Çiftlikte ayrıca organik gübre kullanmaktadır. Bu kahvemiz ayrıca UTZ sertifikasına da sahiptir.  UTZ, sürdürülebilir çiftçilik için kullanılan dünya çapında tanınmış bir program ve etikettir. Fındık, kakao, kahve ve çay ürünlerinin sürdürülebilir tarım faaliyetlerinin sağlanması için uygulanmaktadır.

Çekirdek Türü: Arabica

                                                                                Varyete: Catuai 

Tadım Notları: Kakao, mandalina, erik, üzüm, rom

Yetiştiği İrtifa: 1200-1400 m.

İşlem: Natural

İçim – Sertlik: Dengeli

                                                                  Üretici: Dr. Enrique Ferrufino 

Bölge: Matagalpa

                                                                               Hasat:2019/2020

Ek bilgi

GRAMAJ

250, 500, 1000

ÖĞÜTME DERECESİ

French Press, Chemex, Metal Filtre, Kağıt Filtre, Aeropress, Moka Pot, v60, Espresso, Soğuk Demleme, Syphon, Çekirdek