fbpx

500 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Madagascar Sambirano No 1 Nitelikli Yöresel Çikolata Bar 100 Gr.

130,00 

SINGLE ORIGIN NİTELİKLİ MADAGASCAR SANBIRANO ÇİKOLATA

Quantity

Güvenli Ödeme

Açıklama

SINGLE ORIGIN NİTELİKLİ MADAGASCAR SAMBIRANO KAKAO ÇEKİRDEKLERİNDEN ÜRETİLEN ÇİKOLATA. %66 KAKAO, %34 ŞEKER İÇERİR.
ÇİKOLATA TADIM NOTLARI: KARAMEL, BAL KABAĞI, NARENCİYE

Madagaskar, aromalarıyla öne çıkan kakao orijinlerinden biridir. Adanın kuzeybatısında bulunan Sambirano Bölgesi, yüksek kaliteli kakao üretimiyle bilinmektedir. Sambirano No.1 kakao çekirdekleri zengin gövde, kuru kayısı, balkabağı notaları ve odunsu bitiş sunmaktadır.

Kakao Madagaskar’a 19.yüzyılda Fransız kolonileri tarafından getirildi. Başlangıçta üretim sömürgeci plantasyonlarla kısıtlıyken, kakao yetiştiriciliğinin yayılması yerel üreticinin üretime girmesiyle 60’larda başladı. Günümüzde, bu bölgede üreticinin büyük bir kısmına düzenli gelir getiren başlıca mahsul haline geldi.

SAMBIRANO NEHRİ VADİSİ HAKKINDA:

Madagaskar’ın kuzeybatısında bulunan Sambirano Sambirano Bölgesi, yüksek kaliteli kakao üretimiyle biliniyor. Dağlar ve deniz arasında bulunan Sambirano Nehri Vadisi, sıcak ve nemli iklimden faydalanıyor. Kakao gibi birçok tropik ürünün yetiştiriciliği bakımından avantajlı bir iklime sahip. Tsaratanana sıradağlarına coğrafi yakınlığı sayesinde Sambirano bir mikroklimaya sahip. Yağışlı mevsimde, nehir taşıyor. Bu da oldukça verimli alüvyal topraklar sağlıyor.

HASAT SONRASI İŞLEMLER:

Sambirano No.1 kakao çekirdekleri, kendi ürününü yetiştirip, fermente edip kurutan ufak çaplı yerel üreticilerden tedarik ediliyor. Ahşap kutularda 5-7 gün boyunca fermente edilen kakao çekirdekleri sonrasında 1 hafta kadar kerevetlerde kurutuluyor.

Bölge Sambirano Vadisi, Madagaskar
Çiftlik sahibi Sambirano Vadisi çevresindeki yerel üreticiler
Hasat periyodu Ekim-Kasım (ana hasat), Mayıs-Haziran
Hasat yılı 2020
Çeşit Çoğunlukla Trinitario, az miktarda Criollo ve Forastero
Hasat sonrası işlemler 5-7 gün boyunca sıralı ahşap kutularda fermente edilmiş, kerevetlerde 1 hafta kurutulmuştur.
Tadım notaları Sarı meyveler, balkabağı, yenidünya