fbpx

500 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Madagascar Mava Nitelikli Yöresel Çikolata Bar 100 Gr.

130,00 

SINGLE ORIGIN NİTELİKLİ MADAGASCAR MAVA PREPARATION ÇİKOLATA

Quantity

Güvenli Ödeme

Açıklama

SINGLE ORIGIN NİTELİKLİ MADAGASCAR MAVA PREPARATION KAKAO ÇEKİRDEKLERİNDEN ÜRETİLEN ÇİKOLATA. %70 KAKAO, %30 ŞEKER İÇERİR.
ÇİKOLATA TADIM NOTLARI: KURU İNCİR, TÜTSÜ, BAL

Madagaskar’ın Sambirano Bölgesi’nden gelen Mava kakao çekirdekleri, ufak çaplı yerel üreticilerin üretimidir. Ahşap kutularda fermente edilmiş ve kerevetlerde kurutulmuş bu çekirdekler, hoş bir narenciye asiditesi, kırmızı meyve notaları ve fındıksı, karamel bitişle sonuçlanmaktadır.

Madagaskar’da, özellikle Sambirano Bölgesi’nde 20.yüzyılın başlarından beri kakao yetiştiriliyor. Başlangıçta üretim sömürgeci plantasyonlarla kısıtlıyken, kakao yetiştiriciliğinin yayılması, yerel üreticinin üretime girmesiyle 60’larda başladı. Günümüzde, bu bölgede üreticinin büyük bir kısmına düzenli gelir getiren başlıca mahsul haline geldi.

Mava, önceden sömürgeci bir plantasyon arazisini restore eden genç ve yeni bir şirket. Sambirano vadisi boyunca yayılmış 8 farklı konumda, toplam 635 hektarda kendi kakao üretimini yapıyor. Buna ek olarak, yöredeki ufak üreticilerle de işbirliği yapıyor. Ufak üreticiden de kakao çekirdeklerini toplayarak Mava tesisinde işliyorlar. Böylece, Mava’nın uyguladığı işlemler, bir prosedürü izleyerek, yüksek kalite ve tutarlılık sağlıyor.

HASAT SONRASI İŞLEMLER:

Her çiftlikten alınan kakao çekirdekleri ayrı ayrı işleniyor. Fermantasyon, 6 gün boyunca 3 kez karıştırılarak ahşap kutularda gerçekleşiyor. Kerevetlerde 1 hafta boyunca kurutuluyor.

Hoş bir sitrik asit profili, kırmızı meyve notaları ve karamel-fındıksı güçlü bir bitiş sunuyor.

Bölge Sambirano Vadisi, Madagaskar
Çiftlik sahibi Sambirano Vadisi çevresindeki yerel üreticiler
Hasat periyodu Ekim-Kasım (ana hasat), Mayıs-Haziran
Hasat yılı 2020
Çeşit Trinitario
Hasat sonrası işlemler 6 gün boyunca sıralı ahşap kutularda fermente edilmiş, kerevetlerde 1 hafta kurutulmuştur.
Tadım notaları Narenciye, kuru meyveler, bal