Açıklama

                            Indonesia Blue Flores Hermetic Bag

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

**Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye edilen son tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Endonezya‘ da kahve çekirdeği üreten bölgelerden biri olan Flores Adası, Bajawa (Ngada) ve Manggarai yöresinden gelen kahveleriyle Endonezya kahvesinin niteliğini ortaya koyar. Flores Adası‘ nın kalbinde, verimli volkanik topraklara sahip yayla alanında küçük çiftçiler tarafından üretilen nadir Arabica çekirdeklerden oluşmaktadır.
Son zamanlarda Bhajawa ve Manggarai halkı yıkanmış proses kullanmaktadır ve bunu pazara coğrafi ve etnik bir isim olan “BLUE FLORES COFFEE” adını kullanarak sunmaktadır. Kaliteyi iyileştirmek odak haline gelmiştir ve bu anlamda çiftçi grupları; yerel yönetim, Endonezya Kahve ve Kakao Araştırma Enstitüsü (ICCRI) ve özel sektör tarafından desteklenmektedir.
Blue Flores kahvesinin ikonik çuval baskısı üzerinde Komodo Ejderi bulunur. Komodo ejderi, Endonezya’nın Komodo, Rinca, Flores, Gili Motang ve Padar adalarında bulunan dünyanın en büyük kertenkele türüdür. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Komodo Milli Parkı’nda koruma altına alınmıştır.

Çekirdek Türü: Arabica, Lini S-795, Kartika

Tadım Notları: Çiçeksi, bal, karamel aromalar ön planda, dengeli ve narin

Yetiştiği İrtifa: 1300 – 1700 m

Çekirdek boyutu: 17

İşlem: Elle toplanmışyıkanmış, güneşte kurutulmuş

Asidite: Yüksek asiditepürüzsüz ve temiz bitiş

Gövde: Dolgun

İçim – Sertlik: Orta

Bölge: East Nusa Tenggara, Flores Island

Ek bilgi

GRAMAJ

1000, 250, 500

ÖĞÜTME DERECESİ

French Press, Chemex, Metal Filtre, Kağıt Filtre, Aeropress, Moka Pot, v60, Espresso, Soğuk Demleme, Syphon, Çekirdek