Açıklama

Guatemala Huehuetenango

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

** Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye Edilen Son Tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Huehuetenango, Meksika sınırında Guatemala‘ nın batı dağlıklarında yer alıyor. Huehuetenango’ nın, en yüksek noktası deniz seviyesinden yaklaşık 3800 metre yüksekliğe ulaşan “La Torre” olarak bilinen Los Cuchumatanes sıra dağlarında yer alıyor. Bu dağlık bölgenin yüksekliği ve çeşitli mikro iklimi sayesinde, Huehuetenango‘dan gelen kahveler, keskin ve parlak asitliği ile dünya çapında tanınmaktadır. Guatemala‘nın üç volkanik olmayan kahve yetiştirme bölgesinden biri olan Huehuetenango, en yüksek ve en kuru olandır. Meksika’nın Tehuantepec ovasından dağlara esen kuru ve sıcak rüzgarlar sayesinde bölge dondan korunarak Huehuetenango’ da kahvenin 2000 metreye kadar ekilmesine izin veriyor. Cuchumatanes‘ten gelen serin ve nemli rüzgarlar, 20 ila 24 santigrat derece arasında değişen sıcaklığı azaltmaya yardımcı olmaktadır. Zengin bir meyve ve çiçek aromalarına sahip, çikolata, limon ve ahududu ile dolu bir kahvedir.

Çekirdek Türü: Typica, Bourbon, Caturra ve Catuai

Tadım Notları: Kakao, sütlü çikolata, akçaağaç, kayısı, kuru meyve, komplex 

Yetiştiği İrtifa: 1500+ m

Yağmur: 1550 mm

Çekirdek boyutu: 18

İşlem: Yıkanmış

Asidite: Tatlı, komplex

Gövde: Orta

İçim – Sertlik: Dengeli

Bölge: Huehuetenango

Ek bilgi

GRAMAJ

1000, 250, 500

ÖĞÜTME DERECESİ

French Press, Chemex, Metal Filtre, Kağıt Filtre, Aeropress, Moka Pot, v60, Espresso, Soğuk Demleme, Syphon, Çekirdek