fbpx

400 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Ethiopia Sidama Bensa Gatta Farm Natural

300,00 

Ethiopia Sidama Bensa Gatta Farm Natural, temiz, tatlı, parlak asidite, dengeli ağız hissi, karamel, tropik meyve aromaları.

Quantity

Güvenli Ödeme

Açıklama

Ethiopia Sidama Bensa Gatta Farm Natural

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

**Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye edilen son tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Gatta Çiftliği, Asefa Dukamo’nun Shantawene Köyü’nün kalbinde özel bir uzmanlık programı yürüttüğü yerdir. 2120-2210 m yükseklikte doğal bir ormanın ortasında yer almaktadır. Site, 100 yıldan daha eski yerli ağaçlar, şelaleler ve nehirlerle çevrilidir. Gatta, çiftliğin içinden geçen şelalenin adıdır. Gatta Çiftliği, Mulugeta Dukamo tarafından Shantawene Gafisse istasyonunun inşaatını yönetirken keşfedilmeden önce doğal bir ormandı. 2013’te ilk kahveleri ektiler ve 2017’de kurutma istasyonunu kurdular. Çiftliği çevreleyen bitki örtüsü ve orman, çiftlik ve kurutma istasyonu için doğal gölge olarak kullanışlıdır. Ekim, hasat ve işleme işleri ağırlıklı olarak bölge sakinleri tarafından yapılır. Kadın işçiler çoğunluktadır ve yoğun emek gerektiren işler dışında, çoğunlukla kalite kontrol ve işlemeye atanırlar. Gatta Çiftliği aynı zamanda yerel halkın kahve işleme konusundaki ana eğitim tesisidir.

Çekirdek TürüArabica

Varyete: 74158

Tadım Notları: Temiz, tatlı, parlak asidite, dengeli ağız hissi, karamel, tropik meyve aromaları

Yetiştiği İrtifa: 2120 – 2210 m.

İşlem: Elle toplanmış, natural

İçim – Sertlik: Dengeli

Bölge: Sidama Bensa, Shantawene, Gatta Farm

Üretici: Asefa Dukamo

Hasat: 2022

Ek bilgi

GRAMAJ

250, 500, 1000

ÖĞÜTME DERECESİ

Aeropress, Çekirdek, Chemex, Espresso, French Press, Kağıt Filtre, Metal Filtre, Moka Pot, Soğuk Demleme, Syphon, v60