Açıklama

El Salvador Finca La Joya

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

** Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye Edilen Son Tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

El Salvador, Orta Amerika’ daki en küçük ülkedir. Yanardağlar ülkesi olarak bilinen El Salvador‘ un, son yıllarda nitelikli kahve yetiştirilen yerler arasındaki ünü her geçen gün artmaktadır. La Joya Çiftliği El Salvador Santa Ana’ da yer alan Apaneca sıradağlarından biri olan Izalco yanardağının yamaçlarında bulunmaktadır. Bu çiftliğin sahibi Ignacio Fernandez’dir. Çiftlik, adı gibi (La Joya İspanyolca’ da mücevher demektir) mücevher bir konumdadır. Bereketli volkan toprakları, 1350m+ yükseklikte 100% ağaç gölgesinde yetişir. (Organik ve RFA Sertifikasına sahip olduğunu unutmamak gerekir). Bourbon ağırlıklı kahve ağaçları özenle toplanıp işlenmektedir. Grainpro çuvallar ile transfer edilerek kahvelerin tazeliği korunmaktadır.

Çekirdek Türü: Arabica, Bourbon

Tadım Notları: Kayısı, şeftali, hafif kuruyemiş, hafif isli bitiş. Aftertaste, çikolata ve kuruyemiş. 

Yetiştiği İrtifa: 1350+ m

Yağmur: 1650 mm

Çekirdek boyutu: 17

İşlem: Yarı Yıkanmış

Asidite: Orta – Düşük, Mayhoş Asidite

Gövde: Yüksek

Bölge: Cerro Verde

Ek bilgi

GRAMAJ

1000, 250, 500

ÖĞÜTME DERECESİ

French Press, Chemex, Metal Filtre, Kağıt Filtre, Aeropress, Moka Pot, v60, Espresso, Soğuk Demleme, Syphon, Çekirdek