fbpx

400 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Colombia Monteblanco Purple Caturra Coconut Lemonade

350,00 

Colombia Monteblanco Purple Caturra Coconut Lemonade, hindistan cevizi, limon otu, Rodrigo Sanchez

Quantity

Güvenli Ödeme

Açıklama

Colombia Monteblanco Purple Caturra Coconut Lemonade

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

**Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye edilen son tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Rodrigo Sanchez Valencia, Finca Monteblanco’da üçüncü nesil bir kahve çiftçisidir. Büyükbabası birkaç on yıl önce burada kahve yetiştirmeye başladı ve bugün Rodrigo, çiftliğin doğal çeşitliliğini ve üretkenliğini korumak için çalışıyor.

Finca Monteblanco, Kolombiya’daki 59 koruma altındaki parktan biri olan Cueva de los Guacharos’un yakınında yer almaktadır. Suaza nehri de yakınlarda akıyor ve ekim ve işleme için tatlı su sağlıyor.

Rodrigo, Finca Monteblanco’da Caturra, Geisha, Pink Bourbon ve Pacamara çeşitlerini de yetiştiriyor. Acevedo, Huila’nın yüksek rakımı ve muhteşem mikro iklimi, özel kahve yetiştirmek için ideal koşulları yaratır.

Kahve kirazlarını işlemeden önce Rodrigo, fermantasyonu desteklemek için lactobacillus, saccharomyses ve cerevisiae bakterilerinden oluşan bir karışımı kirazla toplam 10 farklı maya için birleştirir. Rodrigo ayrıca ekstra lezzet katmak için bu karışıma genellikle limonata yapımında kullanılan ekşi bir meyve olan cholupa’yı ve kurutulmuş hindistan cevizini de ekledi. Son olarak yem fermantasyonuna pekmez, panela veya toz şeker gibi şeker açısından zengin bir karışım ekliyor.

Karışım kapatılır ve 8 gün boyunca fermente edilir. 8 gün sonra meyve karışımına kahve kirazları eklenir ve 180 saat (7,5 gün) fermente edilir.

Fermantasyonun ardından kahve temiz suyla yıkanır ve parabolik yataklara konularak kurumaya bırakılır. Kirazın eşit şekilde kurumasını sağlamak için sık sık tırmıklanır. Kirazın kuruması yaklaşık 25 ila 30 gün sürer.

Finca Monteblanco’nun bu heyecan verici kahvesi, sevdiğimiz eşsiz tatlı, meyveli tatlar üretmek için hindistan cevizi ve cholupa ile fermente edilir.

Çekirdek TürüArabica

Varyete: Purple Caturra

Tadım Notları: Hindistan cevizi, limon otu, nane, misket limonu, tereyağı

Yetiştiği İrtifa: 1730 m.

İşlem: Natural Coconut Lemonade

İçim – Sertlik: Dengeli

Bölge: Huila, Monteblanco Farm

Üretici: Rodrigo Sanchez

Hasat: 2023

Ek bilgi

GRAMAJ

200, 250, 500, 1000

ÖĞÜTME DERECESİ

Aeropress, Çekirdek, Chemex, Espresso, French Press, Kağıt Filtre, Metal Filtre, Moka Pot, Soğuk Demleme, Syphon, v60