fbpx

400 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO!

Colombia El Mirador Caturra Bourbon Nectar Yellow Fruits

300,00 

Colombia El Mirador Caturra Bourbon Nectar Yellow Fruits, tropikal meyveler, karpuz, karamel, vanilya, mango

Quantity

Güvenli Ödeme

Açıklama

Colombia El Mirador Caturra Bourbon Nectar Yellow Fruits

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

**Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye edilen son tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Bu özel kahve Elkin Guzman’a ait olan, Kolombiya’nın Huila kentindeki Pitalito kasabasında bulunan El Mirador’da hasat ediliyor ve üretiliyor. Çiftlik, 2020 yılında Kolombiya’da Cenicafe tarafından çeşitler çaprazlanarak geliştirilip piyasaya sürülen Catiope, Mokka, Gesha, Bourbon, Caturra ve Tabi gibi geniş bir çeşit koleksiyonunu içeriyor.

Elkin ve ekibi, farklılaştırılmış kahveler dünyasında, 13 yılı aşkın bir süredir dünya çapındaki kahve tüketicilerine mükemmel bir içecek sunmak için işledikleri kahvelerin kalitesini artırmaya yardımcı olan değişkenleri deneyiyor ve değerlendiriyor.

Elkin kendisini hasat sonrası işleme tekniklerini araştırmaya ve geliştirmeye adamıştır. Tüm bu araştırma ve deneyim, Elkin’i, Karbonik Maserasyon, Laktik ve Asetik Natural işlemler ve Natural Hidrohoney dahil olmak üzere, bireysel kahve partisine bağlı olarak birden fazla işleme tekniği geliştirmeye yöneltti.

Caturra Bourbon Nektarı Süreci
Elkin ve ekibi, kaliteleri, verimleri ve deneysel tekniklere yönelik iyi davranışları nedeniyle, lactobacillus ve saccharomyces cerevisiae gibi mikroorganizmaların çalışması için en uygun yakıta sahip olmalarını sağlayan optimum tatlılık düzeyleri nedeniyle bu işlem için Catiope, Caturra ve Bourbon çeşitlerini seçti. . Oksijeni tükenmiş (anaerobik) bir fermantasyon, hem başlangıç kültürü hem de kahve karıştırıldığında ve planlanan fermantasyon süresi boyunca kapalı kaplara yerleştirildiğinde üretilir.

Bu mikroorganizmalar, kahveye dahil edilmeden önce başlangıçta ayrı ayrı yetiştirilir ve önemli miktarda başlangıç kültürünün üretildiği büyük bir ölçeğe yol açar.

Bu özel işlem için, sarı meyvelerin nektarı ile karıştırılmış 200 litrelik bir varilden toplam 80 litre starter kültür elde edilmektedir. Bu, ilk karışımın Brix derecesinin kahve kirazlarınınkine eşit olmasını sağlar. Başlangıç kültürünün optimum durumuna ulaşması 8 gün sürer.
Elkin, sarı meyvelerin nektarının yanı sıra, istenilen fermantasyon düzeyine ulaşılıncaya kadar mayaları pekmez ve esmer şeker gibi bir enerji bazıyla besliyor.

Kirazlar El Mirador’daki partilerinden toplandıktan sonra hamur haline getiriliyor ve önceden hazırlanmış 80 litrelik fermente nektar çözeltisiyle birlikte tamamen kapatılmış 200 litrelik plastik bir kutuya yerleştiriliyor.

Kahve daha sonra 150 saat boyunca fermente olmaya başlar ve ekip, 6’nın altına düşmeyecek şekilde Brix derecelerini ve 4’ün altına düşmesine izin verilmeyen pH seviyelerini sürekli olarak ölçer: bu, kahvenin denge noktasıdır.

Çekirdek TürüArabica

Varyete: Caturra Bourbon

Tadım Notları: Tropikal meyveler, karpuz, karamel, vanilya, mango

Yetiştiği İrtifa: 1550 – 1750 m.

İşlem: Nectar Yellow Fruits Infuzed

İçim – Sertlik: Dengeli

Bölge: Huila, El Mirador Farm

Üretici: El Mirador

Hasat: 2023

Ek bilgi

GRAMAJ

200, 250, 500, 1000

ÖĞÜTME DERECESİ

Aeropress, Çekirdek, Chemex, Espresso, French Press, Kağıt Filtre, Metal Filtre, Moka Pot, Soğuk Demleme, Syphon, v60