Açıklama

Brasil Yellow Bourbon

ORTA KAVRULMUŞ YÖRESEL KAHVE

KAHVE ÇEKİRDEKLERİMİZİN TÜMÜ SERTİFİKALIDIR VE TAZELİĞİNİ KORUMASI AÇISINDAN TÜMÜ HAFTALIK OLARAK KAVRULMAKTADIR.

Tüm kahvelerimizi city (orta) kavurma yapmaktayız. Ancak kahvenizi daha farklı bir kavurma seçeneği ile istiyorsanız lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

**Kahvenin tat ve yağ asitlerinin bozulup karbonize olması sonucu kanserojen tepkime göstermemesi için ve orta kavurma tipinde kahvenin tat, aroma ve asiditesinin dengeli olmasından dolayı orta kavurmayı tercih etmekteyiz.

Etiket üzerinde bulunan üretim tarihi kahve çekirdeklerimizin kavrulma tarihidir.

Tavsiye edilen son tüketim tarihi üretim tarihinden itibaren 24 aydır ancak kahve çekirdeklerimizin özelliklerini kaybetmemesi adına tavsiye edilen tüketim süresi 1 aydır.

Brasil Yellow Bourbon, Brezilya’ da Sao Paulo eyletinin Mogiana bölgesinde yetişir. Yetişen diğer birçok kahve çekirdeklerine nazaran oldukça kaliteli, prestij kazanmış micro bir iklimde üretimi yapılan çekirdektir. İsmini yetiştiği renginden almaktadır. Bildiğimiz kırmızı renk kahve meyvesi bu bitkide sarı olarak yetişmektedir. Yumuşak içimiyle bilinen bu kahvenin lezzetli ve zengin aroması ağaçtan toplanır toplanmaz kabuğunun soyulması ve çekirdeklerin bir arada kurutulmasıyla sağlanır. Çekirdekler bir arada kurutularak dış yüzeyindeki tatlı asiditelerin birbirlerine nüfus etmesi sağlanır. Karamel, çikolata, fındık, tatlı notalarda gezinen bu kahve hafif ve yumuşak içimiyle sizi mest edecek.

Çekirdek Türü: Arabica

Tadım Notları: Karamel, çikolata, hünnap, fındıksı, tatlı

Yetiştiği İrtifa: 800 – 1200 m

Çekirdek boyutu: 17

İşlem: Natural, güneşte kurutulmuş

Asidite: Orta asidite, canlandırıcı, sitrik asit profil

Gövde: Orta

İçim – Sertlik: Yumuşak

Bölge: Minas Gerais

Ek bilgi

GRAMAJ

1000, 250, 500

ÖĞÜTME DERECESİ

French Press, Chemex, Metal Filtre, Kağıt Filtre, Aeropress, Moka Pot, v60, Espresso, Soğuk Demleme, Syphon, Çekirdek